Strona jest obecnie w fazie testowej. Jeżeli masz jakiekolwiek sugestie, opinie, zastrzeżenia, napisz nam o tym klikając tutaj :)

0.0 zł

Pomóżmy chorej Karolince Osztap

  • ~Ilona
  • ·  9 kwietnia 2014
  •  ·  1357
  •  ·  Narol
Karolinka Osztap jest wesołą pogodną dziewczynką ,która kocha tańczyć i śpiewać , uwielbia wcielać się w rolę postaci z bajek i filmów w przyszłosci pragnie zostać aktorką . Dziewczynkę interesują rownież podróże i zwiedzanie . Marzy o podróżach do ciepłych krajów , fascynują ją Piramidy egipskie ,pałace faraonów i świątynie .Niestety Karolinka choruje na nieuleczalną genetyczną chorobę mukowiscydozę , która ciągle postępuje wyniszczając cały organizm dziecka . Nadmierna produkcja lepkiego śluzu powoduje wlóknienie narządów wewnętrznych płuc, trzustki ,wątroby oraz częste infekcje .Choroba towarzyszy dziewczynce od narodzin kiedy to w drugiej dobie życia została pierwszy raz operowana z powodu niedrożnosci smółkowej leczone operacyjnie ( Ileostomia ) Po zamknięciu przetoki ponownie dziewczynkę przyjęto na odzial chirurgi dziecięcej z powodu klinicznych i radiologicznych objawów niedrożności przewodu pokarmowego. Uwolniono liczne zrosty międzyjelitowe i jelit z otrzewną . Operacje zniosła ciężko . Przebieg pooperacyjny ciężki - powikłany przedłużającą sie pooperacyjną niedrożnością porażenną jelit . Gronkowiec złocisty , Cytomegalia oraz Pseudomonas aeruginosa te paskudztwa również towarzyszyły dziewczynce . Aktualnie dziewczynka jest przed kolejnym zabiegiem , będzie miala tzw PEG tzn. Przezskórna endoskopowa gastrostomia .
Leczenie Karolinki jest bardzo drogie , objawowe, a nie przyczynowe i powoduje tylko złagodzenie choroby . Jezeli pragną Państwo wspomóc Karolinkę i jej rodzinę w zmaganiach z chorobą prosimy dokonywać wpłat na podany poniżej numer subkonta lub przekazać 1% podatku.
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
ul. Prof. Jana Rudnika 3B 34-700 Rabka - Zdrój
PKO BP S.A. Kod banku: BIC (SWIFT): BPKOPLPW
Konto [ PLN] nr: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
Konto [ EUR] nr: 84 1020 3466 0000 9802 0007 0128
1 % KRS : 0000064892 cel szczegółowy : KAROLINA OSZTAP

pokaż numer telefonu

zadaj pytanie

nie możesz wysłać wiadomości do tego użytkownika.

obserwuj

tylko zarejestrowani użytkownicy mogą obserwować ogłoszenia.

Podobne ogłoszenia

Facebook

Najczęściej przeglądane dzisiaj

Fotelik samochodowy

Robert · 12 dni temu

Mieszkanie 72,1m2

~Krzysztof... · 12 dni temu

Wózek dziecięcy

Robert · 12 dni temu

Dom

Monika · 10 dni temu

Usługi budowlane

~Janusz · 13 marca 2014

Centrum Ubezpieczeń Barbara...

Centrum Ub... · 24 dni temu

Stal zbrojeniowa

Monika · 17 dni temu

Sprzedam działkę budowlaną...

~Grzegorz · 6 lutego 2015

Usługi budowlane

Piotr · 23 dni temu

Meblościanka

Anna  · 18 dni temu

Przydatne informacje

Powiadom znajomych